Kaip organizuoti klasės vadovo darbą, kad jis veiktų? KLASĖS VADOVO METAI konsultacijos | Pedagogas.lt

Kaip organizuoti klasės vadovo darbą, kad jis veiktų? KLASĖS VADOVO METAI

Sandra Valiunaite
2023-02-09
Ar tikrai normalu tikrinti savo vaiko daiktus? Ar taip nepažeidžiamos ar saugomos vaiko asmeninės ribos? Ar tai tik kraštutiniais atvejais?
Dovilė Šertvytienė
Tėvai gali tikrinti savo vaikų daiktus, jei jiems kyla įtarimas. Aš pati savo vaiko daiktus kartas nuo karto pasižiūriu, tai nėra daiktų kraustymas. Nėra tame nieko blogo, nes tai daro tėvai, o ne pedagogai. Jei norime, kad vaikai neįgytų žalingų įpročių, pvz. rūkytų elektronines cigaretes, tėvai kuriems tai rūpi, tikrins vaiko kuprinę, o tėvai kuriems nerūpi, netikrins.
Sigutė Kaminskienė
2023-02-10
Ar papildomos išvykos, kelionės neatima laiko iš asmeninio gyvenimo? Kaip tam rasti laiko?
Dovilė Šertvytienė
Taip, laiko atima, bet nėra taip, kad aš gailiuosi, kad išvažiuoju. Aš savo vaiko į keliones neimu, važiuoju tik su klase ir dažniausiai tik su viena. Kitos klasės nei mano, nei kolegių nevažiuoja. Tai dažniausiai būna savaitgaliai, o tai ne darbo dienos. Tokių didesnių išvykų išeina II kartus per mokslo metus. 12-okai jau nevažiuoja, tai šiais metais gavosi, kad važiavau tik į I kelionę, bet kai turėjau III - IV klases, tai būdavo važiuoji pavasarį į IV išvykas, bet taip nebūna per visus mokslo metus. Iš šeimos priekaištų nesu gavusi, kad tiek dirbu ir važiuoju įkeliones su klase.
Neringa Tumasonienė
2023-02-11
Klasėje yra neturtingų šeimų vaikų, beveik trečdalis. Klasė maža, organizuoti įdomias keliones, prabanga šeimai, todėl šie vaikai niekur nevažiuoja, ką daryti? VI klasių mokiniai.
Dovilė Šertvytienė
Būna įdomių veiklų - kultūros pasas. Iš kultūros paso atstovai atvažiuoja į jūsų įstaigą ir praveda kokias nors veikas, organizuoja žygius. Taip pat galite pasikalbėti su klasės tėvais, būna taip, kad kiti tėvai sutinka padengti sunkiai gyvenančio vaiko ekskursijos išlaidas.
Renata Miškauskienė
2023-02-13
Pateikite pavyzdžiu kaip vedate klasės valandėlę su geografiją. Ką darote?
Dovilė Šertvytienė
Vaikai pristato savo hobius, taip pat kaip vyksta tokios pamoka galite rasti YouTube susivedę paieškoje Genovaitė Gynė. Mėgstu švęsti orientavimosi sporto dieną. Būnu pasiruošusi, susižiūrėjusi kokios lentelės yra ant kiekvieno namo šalimais mokyklos, žemėlapius sudariusi ir vaikai eina ir ieško, žiūri kur gyveno žymūs žmonės, kur jie keliaudavo. Yra programėlė kurioje viską galite susivesti ir per ją mokiniai ieško. Ji yra nemokama. Taip pat darėme klasės žemėlapį, grupėmis suskirstyti vaikai piešė žemės rutulį ir visus jo sluoksnius, kiti medį su šaknimis, namą, visą žemėlapį, kur kas randasi. Klasės valandėlių tematika gaunasi per tai, kas jums yra įdomu. Negali sugalvoti temų, kurios jūsų nedomina.
Asta Šliburienė
2023-02-14
Kokią sumą gali mokiniai išleisti išvykai?
Dovilė Šertvytienė
Nuo klasės galimybių renkatės kelionės biudžetą. Taip pat galima su tėvais susitarti kelionių biudžetus. Jei nėra galimybių didesnėms ekskursijoms, galima važiuoti traukinių į Vilnių ir aplankyti nemokamai Seimą, pinigų muziejų, suorganizuoti orientacines varžybas, turistinius maršrutus sudėlioti.
Svetlana Korotčenko
2023-02-15
Kiek per metus su viena klase turite išvykų?
Dovilė Šertvytienė
Jei su nakvynėmis ir jaunesnėmis klasėmis - II, jei be nakvynės (į įmones darbovietes) stengiamės kas mėnesį-du.
Svetlana Korotčenko
2023-02-16
Ar galite pasidalinti dokumentų paruoštukų pavyzdžiais?
Dovilė Šertvytienė
Mano paruoštukai jūsų įstaigoms gali netikti, nes kiekviena mokykla turi skirtingus dienynus ir juos pildo skirtingai. Mes pildome taip: turime V valandas, kur I iš jų yra skirta klasės valandėlei, kuri yra tvarkaraštyje. Ši pamoka būna dienos viduryje (ne pirma ir ne paskutinė pamokos). Dienyną pildome IV valandas. Paruoštuką jūs pasiruošiate pagal tai, kaip jūs turite pildyti savo dokumentaciją ir kaip turite žymėti. Tamo ir mano dienynas yra skirtingai platformos ir jos skirtingai pildosi.
Laimutė Lisauskienė
2023-02-17
Kaip patyčių atveju kalbate su skriaudėjo tėvais? Nes dažniausiai jie gina savo vaiką ir nenori pripažinti problemos.
Dovilė Šertvytienė
Aš, niekados pati neskambinu ir viena pati nekalbu su skriaudėjo tėvais. Visais atvejais jei tai yra patyčios, pas mus dirba vaiko pagalbos specialistai, socialinė pedagogė, psichologė, aš ir tėvai. Galiu vaiką palydėti į pokalbį, bet jame net nedalyvauti, nes dažniausiai ir be manęs yra išsprendžiama problema. Aš tik palaikau ir kalusiu ar viskas gerai. Įstaigoje tam ir yra specialistai, kurie turi sistemą ir algoritmą kaip bendrauti su tėvais. Tai veikia ir dažniausiai problemos išsisprendžia.
Danutė Česnulevičienė
2023-02-20
Kokios tai veiklos: paklaidinimas miške ir dialogas?
Dovilė Šertvytienė
Paklaidinimas miške- prie Trakų r. mokamas edukacinis užsiėmimas. Nuvažiuoti geriausia temstant, bet mes važiavome dienos metu ir prie ežero turėjome pikniką su emocijų ratu. 22 val. nuvažiavome į tam skirtą vietą ir edukatorius suskirstęs vaikus į grupes, klaidino juos miške. Nei vienas nepaklydo, visi grįžo. Dialogas tamsoje - su savo 11-okais pernai darėme šią užduotį, nes jie išsiprofiliuoja, klasių nebelieka, jie skirstosi grupėmis. Kad jų bendrystę vėl suklijuoti, mes aklinoje tamsoje turėjome užsiėmimus, vieni kitiems padedam. Veda aklieji. Ši edukacija vyksta Vilniaus mieste. Ji taip pat yra mokama.
Laura Kunigėlytė
2023-02-21
Kokiu būdu išsirenkate klasės seniūną, jei nėra norinčių iš vaikų? Kokius pliusus seniūnams pasiūlote?
Dovilė Šertvytienė
Pas mus taip nebūna, kad nenorėtų. Jūsų atveju aš patarčiau pastebėti vaikus ir jei matote, kad vaikas turi lyderystės gyslelę ir jis galėtų būti jūsų padėjėju, galite jam pasiūlyti būti seniūnų, bet galite šio žodžio ir neįvardinti. Galite pasiūlyti būti padėjėjų mokytojos ir pasakyti, kad matote, kad galėtų jums pagelbėti arba būti naudingu klasei. O pliusas galėtų tapti tai, kad vaikas gaus socialines valandas, galite jam padaryti padėką ir įteikti prieš visą klasę.
Martyna Alksninytė
2023-02-21
Kokia tvarka yra jūsų įstaigoje dėl netinkamo mokinio elgesio, kai mokytoja įrašo pastabą ar kelias į dienyną? Kada jau įsijungia socialinė pedagogė, vaiko gerovės komisija, administracija? Ką darote jei situacija negerėja?
Dovilė Šertvytienė
Pirmiausia aš kalbu su vaiku, toliau su mokytoju ir galiausiai su tėvais, kad yra tokia problema ir, kad turime nuspręsti kaip ją spręsime. Tėvams duodu atsakomybės, ką jie, iš savo pusės gali padaryti. Jei problema nesisprendžia ir toliau tas vyksta, aš perduodu soc. pedagogei. Perdavus soc. pedagogei mano kaip klasės vadovės darbas šiuo klausimu baigiasi ir toliau su vaiku bei tėvais dirba. spec. pedagogas. Jei tuomet situacija negerėja, organizuoja vaiko gerovės komisijos posėdį. Aš, kai klasės vadovas, pakviečiu tėvus, nes tokia mano pareiga. Pati taip pat dalyvauju priimant sprendimus.