Vaikų kalbos sutrikimai – kaip juos įveikti? konsultacijos | Pedagogas.lt

Vaikų kalbos sutrikimai – kaip juos įveikti?

Žydrutė Žiemelienė
2023-04-19
Gal galėtumėte pakomentuoti kaip skamba kalbėjimas vaikų, kuriems reikalinga adenoidų pašalinimo operacija? Turime vieną mergaitę, kuriai miegant ar kalbant girdisi šnopavimas ir labai netikslus garsų tarimas. Toks jausmas, lyg kažką būtų įsidėjusi į burną.
Eglutė Šliauterienė
Būtinai įspėkite apie tai tėvus ir rekomenduokite apsilankyti pas gydytojus. Vaikų balsas, kuriems reikalinga adenoidų pašalinimo operacija dažniausiai būna duslus, lyg kalbėtų daugiau per nosį. Tai yra didelė problema.
Giedra Kanapinienė
2023-04-20
Jūs rodėte labai įdomių veiklų su vaikais naudojant skirtingas spalvas. Gal galite plačiau pakomentuoti kokia yra funkcija skirtingų spalvų? Ar tai atitinka skirtingus garsus, skiemenis?
Eglutė Šliauterienė
Spalvos skirtos labiau žaismingumui., bet ir vaikams lengviau atskirti, kadangi ir forma kitokia.
Jovita Bumblauskienė
2023-04-21
Sakykite, ar pati rengiate šias priemones, ar kažkur jas būtų galima įsigyti?
Eglutė Šliauterienė
Taip, aš pati rengiu šias priemones. Šios knygos leisimą pakartosime rudenį, darželiui ją įsigijus, grupėse su ja būtų galima vaikams plačiai žaisti.
Danguolė Sopaitė
2023-04-24
Kaip išmokyti tarti garsus vaiką, kuriam yra nustatytas autizmo spektro sutikimas? Jei jis nežiūri į veidą, paveiklsėlius.
Eglutė Šliauterienė
Labai individualus dalykas, vaikai ugdosi po truputėlį, todėl kažką jei darote, darykite 5 min. Galite pabandyti veido uždengimą, kad negalėtų nusukti akių ir taip po truputį treniruoti jį, bet pradėkite nuo balsių raidžių. Jei vaikas žaidžia su žaislais, galite prieiti prie jo su kitu žaislu ir prie jo žaislo pridėti savo, bei įvardinti žaislo pavadinimą. Tik nelieskite pačio vaiko žaislų, nes jis gali dėl to labai susinervuoti. Kelis kartus pridėjus žaislą prie jo žaislo ir įvardinus jo pavadinimą, atsitraukite ir eikite dėmesį skirti kitam vaikui.
Renata Ginkuvienė
2023-04-28
Jei vaikas turi polinkį kalbėti daug ir tikrai nėra logopedinių problemų, bet jo skiemenys skylą, nes jis kalba labai greitai. Ar padėtų šioje vietoje su juo kalbėti lėčiau?
Eglutė Šliauterienė
Taip, tikrai tai padėtų. Vaikai įgyja tokį ydingą kalbėjimą, kuris vėliau trukdo mokintis. Kai vaikas suvelia garsus į vieną, tai gali būti kalbos sutrikimo, dizartrijos pasekmė. Jei vaikas taip kalba, užbėgdamas garsams vienas ant kito, aš siūlyčiau kreiptis į logopedą, kad patikrintų ar tikrai taip nėra. Nebijokite vaiko paprašyti pakartoti lėčiau, pasakydami, kad jūs nesupratote ką jis pasakė.