Vaikų, turinčių SUP, vertinimas ikimokyklinėje įstaigoje. TD '24 konsultacijos | Pedagogas.lt

Vaikų, turinčių SUP, vertinimas ikimokyklinėje įstaigoje. TD '24

Gintarė Gulbinienė
2023-11-20
Kiek tokių vaikų gali būti grupėje? Ir ar nuo ryto iki vakaro gali būti tie vaikai grupėje?
Eglė Kairelytė-Sauliūnienė
Kadangi, kaip minėjau, inkliuzija yra mano sritis ir aš nemažai žinau teorinės ir praktinės dalies. Kalbant apie tai, ką sako mokslas, jeigu mes norime, kdd inkliuzija būti efektyvi, kad įtraukusis mokyas būtų aktyvus, mokslas sako, kad grupėje gali būti ne daugiau 10 procentų vaikų. kuriems turi didesnių mokymosi sunkumų. Tada mes kalbame, kad mokymasis bus aktyvus ir tiems vaikams ir kitiems grupės nariams. Ar reikia su jais būti nuo ryto iki vakaro, tai šitą dalyką mes pamatome po stebėjimo. Mes pamatome, kada vaikams geriau būti. Vieniems geriau būti pirmoje dienos pusėje, kitiems po pietų miego, tam, kad jie galėtų pasipraktikuoti į individualių pamokų metu įgytus socialinius įgūdžius. Šiaip išbūti grupėje gali visi, bet man nepatinka žodis ,,išbūti''. Mūsų tiklsas nėra toks.
Virginija Deveniene
2023-11-22
Dažnai atėjus į grupę girdima reikmė, kad logopedo reikia beveik visiems. Ar mokytoja turi perduoti informaciją vaiko gerovės komisijos pirmininkui, ar pirmiausia logopedui? Norisi, kad viskas vyktų sklandžiai.
Eglė Kairelytė-Sauliūnienė
Kiekvienas darželis ir kiekviena ugdymo įstaiga turi savo konkrečią tvarką. Yra hierarchija, kas, kur ir su kuo kalbasi. Tad jūs savo darželyje irgi turite pasitvirtinę tvarką ir reikia iš administracijos sužinoti, kokia tvarka yra. Jeigu jūs pastebite, kad vaikas turi tam tikrų sunkumų ir norite jam padėti, jūs nueinate pas administraciją ir pasikalbate, ką daryti toliau ir į ką pirmiausia reikia kreiptis.
Evelina Tyševič
2023-11-29
Koks greičiausias kelias vaiką ištirti dėl įtariamo autizmo?
Eglė Kairelytė-Sauliūnienė
Ištirti vaiką dėl įtariamo autizmo gali tiktai tėvai. Greičiaus kelias yra įtikinti tėvus, kad būtų gauta pagalba jų vaikui. Kitokio būdo nėra. Jūs neturite teisės tirti vaiko arba atlikti vaiko vertinimą be tėvų sutikimo. Ir kai mes kalbame apie raidos sutrikimą, tai daro ir nustato apskritai gydytojų ir specialistų konsiliumas. Yra privatūs centrai, kurie tai daro. Tai daro ne vienas gydytojas ir ne vienas specialistas. Tai daro visa komanda, bet jis yra įmanomas tik tada, kai kreipiasi tėvai.
Aleksandra Čiučiurkienė
2023-12-15
Ar gali vienoje grupėje būti autistiškas vaikas ir turintis dauno sindromą.?
Eglė Kairelytė-Sauliūnienė
Žinoma, kad gali ir netgi turi, nes tai netrukdo. Nesvarbu, kokių ypatumų turi vaikas, tik vienas dalykas, kad tiek dauno sindromą turintis vaikas, tiek autizmo spektro sutrikimą turintis vaikas turi būti pasiruošęs būti grupėje. Dauno sindromą turinčio vaiko mokymo ypatumai ir vieni, beje, jie mažai skiriasi nuo intelekto sutrikimą turinčių vaikų. Vienas pagrindinių skirtumų yra socialiniai įgūdžiai, bet tai netrukdo tapti vaikams geriausias draugai grupėje.
Ada Laskauskienė
2023-12-21
Kas gali priimti sprendimą, kad vaikui yra geriau ugdytis grupėje pusė dienos?
Eglė Kairelytė-Sauliūnienė
Šis sprendimas yra priimamas komandos, į kurią įeina ir tėvai. Nėra vieno žmogaus, kuris tokį sprendimą galėtų priimti vienpusiškai. Tėvai įprastai turi didesnė žodžio teisę, mes negalime jų priversti vaikų vesti visai dienai., kaip ir negalime drausti vesti tik pusei dineos. Aš tokiu atveju kalbuosi ir kalbuosi su tėvais ir sprendimas yra priimamas kolektyviai. Jūs negalite daryti nieko be tėvų sutikimo.