Moksleivių įkvėpimu tapęs muzikos mokytojas Vytautas Latonas: „Specialiai kažko nedariau, bet aš degiau savo darbu“ | Pedagogas.lt

Moksleivių įkvėpimu tapęs muzikos mokytojas Vytautas Latonas: „Specialiai kažko nedariau, bet aš degiau savo darbu“

Naujienos

2024 m. sausio 19 d.

Moksleivių įkvėpimu tapęs muzikos mokytojas Vytautas Latonas: „Specialiai kažko nedariau, bet aš degiau savo darbu“

Dalintis

Image

Dokumentikos ciklas „Mano mokytojas“ šeštadienį pakvies susipažinti su dar vienu „kultiniu“ mokytoju. Ne vieną moksleivį įkvėpęs muzikos mokytojas Vytautas Latonas iš Utenos atvirai papasakos apie savo sėkmingos karjeros kelią.

Garsus muzikos mokytojas, dirigentas ir orkestro „Cinkas” vadovas Vytautas Latonas gimė Pakruojo rajone 1955 metais. Mokyklą Vytautas pradėjo lankyti Siečių kaime, o vėliau su tėvais išsikėlė gyventi į Pakruojį, kur pradėjo lankyti ir muzikos mokyklą. Laidoje jis atskleis, kas tapo didžiausiu įkvėpimu, pasirenkant būtent muziko kelią.

„Mažo miestelio kaimo vaikui akordeonas buvo instrumentas numeris vienas. Jį gali nusinešti ir pagroti ne vien valsiukus ar polkutes. Ta muzika mane kažkur nunešdavo, išskrisdavau į kitus pasaulius... Tai buvo pirmoji mano meilė“, – apie akordeoną pasakos Vytautas.

Svajonė muzikuoti ir toliau sustiprėjo, kuomet jis susipažino su pačiais įvairiausiais instrumentais naujai atsidariusiame Panevėžio muzikos technikume. Vėliau likimas jį atvedė į Uteną, kurioje jis muzikuoja ligi šiol. Tais pačiais metais Vytautas įkūrė moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestrą „Cinkas”. 

„Orkestras sulaukė didelio susidomėjimo. Užtekdavo su trimitu klasėje pagroti „Brėmeno muzikantus“ ir atsirasdavo penkiasdešimt vaikų norinčių groti. Tiek net dūdų nebuvo“, – juokaus mokytojas. 

Vytautas Latono biografijoje šiandien puikuojasi ne vienas apdovanojimas: jis buvo paskelbtas Utenos miestui nusipelniusiu žmogumi, apdovanotas Utenos apskrities garbės ženklu, o 2011 metais jam skirta Utenos rajono kultūros ir meno premija. 

„Tų apdovanojimų per daug nesureikšminu. Taip man nutiko gyvenime, kad sutikau daug gerų žmonių – draugų, mokytojų kolegų, kurie palaikė, suprato, kad muzika yra reikalinga sielai“, – atviraus Vytautas.

Vytauto Latono mokiniai taip pat stengiasi neatsilikti nuo savo mokytojo: vieni groja gimnazijos orkestre, kiti, įkvėpti mokytojo pavyzdžio, net renkasi muziko profesiją. Vytauto Didžiojo Universitete Muzikos akademijoje studijuojanti trimitininkė Simona Bazytė laidoje prisimins, kaip pirmą kartą nedrąsiai pravėrė muzikos mokytojo klasės duris ir kaip tai pakeitė jos gyvenimą.

„Muzika mano gyvenime atsirado visai netikėtai. Esu baigusi dailės mokyklą, bet atėjo toks momentas, kai norėjau išmokti groti gitara. Žinojau, kad mano būsimoje gimnazijoje yra mokytojas, kuris ne tik gali mane išmokyti groti gitara, bet ir turi orkestrą“, – apie pažintį su Vytautu Latonu pasakos Simona.

Praėjus vos trims mėnesiams gitaros pamokų, Vytautas pakvietė Simoną pabandyti groti trimitu. Naujasis instrumentas taip sužavėjo merginą, kad nors prieš tai galvojo apie medikės kelią, ji stačia galva nėrė į muziką. Laidoje Simona atskleis, kaip į tokį sprendimą reagavo tėvai ir pats mokytojas. 

„Pagalvojau, kad negalėčiau dirbti kažkokio kito darbo ir dar rasti laiko trimitui. Buvau įsitikinusi, kad trimitas dingtų, nes aš nespėčiau pagroti. O norint, kad skambesys būtų gražus, groti reikia kiekvieną dieną“, – dalinsis Simona Bazytė.

Vytauto mokinių tarpę yra ir tokių, kurie pasirinko kompozitoriaus kelią. Vienas tokių – Joris Laurinavičius, kuris ne tik sėkmingai pabaigė Utenos muzikos mokyklą, bet ir įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. 

„Pirmiausiai aš stengiausi susirasti tokį kūrinį, kuris man patiktų. Pirmoji mano kompozicija gimė, kai iš klausos užrašiau natas, klausydamasis įrašo. Tada pagalvojau, kad gal iš aš galėčiau kažką parašyti kas man patinka...“, – apie netikėtą kompozitoriaus kelio pradžią pasakos Joris. 

Ateina laikas, kai mokiniai užauga ir patys gali pradžiuginti savo buvusius gyvenimo mokytojus. Laidoje išvysite, kokią staigmeną savo mylimam mokytojui Vytautui su dideliu jauduliu paruošė būrys orkestrantų.

„Specialiai kažko nedariau, bet aš degiau savo darbu ir man tai labai patiko. Ir mane džiugino, nes mačiau, kad vaikam rūpėjo“, – sėkmės paslaptį laidoje atskleis Vytautas Latonas. 

Laidos mecenatas: advokatų kontora Glimstedt.

Rėmėjas: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Žiūrėkite dokumentinę laidą „Mano mokytojas“ jau šį šeštadienį 18:00 per LRT PLIUS.

Kiti mokymai