Darbo valandų neskaičiuojanti mokytoja Snieguolė Bagočienė: „Smagu, kai tave įvertina už veiklas, kurios tau atrodo įprastos“
Darbo valandų neskaičiuojanti mokytoja Snieguolė Bagočienė: „Smagu, kai tave įvertina už veiklas, kurios tau atrodo įprastos“
Dokumentikos ciklas „Mano mokytojas“ šeštadienį pakvies susipažinti su dar viena išskirtine mokytoja. Vilniaus Sietuvos progimnazijos informacinių technologijų mokytoja Snieguolė Bagočienė dirba be vadovėlio ir stebina ne tik drauge su mokiniais sukurtais įrenginiais, bet ir kūrėjų amžiumi.
Snieguolė Bagočienė pedagoge dirba jau dvylika metų. Nuo mažens mėgdavusi ardyti techniką, konstruoti, skaičiuoti, šiandien ji to moko savo mokinius ir sako, kad gali mokyti tik to, kas jai pačiai yra įdomu.
„Man patiko konstravimai įvairiausi. Kiek prisimenu, aš visada kažką konstravau, rankdarbius visokius moku daryti. Aš dabar suprantu, kad mezgimas yra programavimas, audimas yra programavimas. Man visur – kodas, kodas, kodas...“, – juokaus Snieguolė.
Tapti mokytoja ji niekada neplanavo, tačiau po vieno pasiūlymo mokykloje pavaduoti informatikos mokytoją Snieguolė pajuto, kad jai labai patinka dirbti su vaikais. O praėjus keletui metų likimas atvedė į Vilniaus Sietuvos progimnaziją. Mokytoja papasakos, kodėl jos pamokose mokiniai nenaudoja vadovėlių ir kodėl ji į darbo valandų niekada neskaičiuoja.
„Jau keletą metų savo kabinete turiu ir „FabLab“ dirbtuves. Mes galime pasidaryti daug tokių pamokų, per kurias galime užsiimti kūryba. Tarkime, mokomės kompiuterinę grafiką: tai ir piešiame, ir kalbame apie vektorius, formatus ir visa kita, kas yra informatikoje. O tada galime pasigaminti tą gaminį čia pat – pavyzdžiui, išsipjauti su lazeriu“, – apie išmanią laboratoriją pasakos Snieguolė.
Jos auklėtiniai dalyvauja daugybėje informacinių technologijų projektų, renginių, konferencijų, pristatymų ir konkursų tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Mokytoja atskleis, kokių netikėtų situacijų teko patirti su moksleiviais išvykose ir ties kokiu išskirtiniu nauju projektu šiuo metu dirba.
„Aš be galo didžiuojuosi, kad galiu ne tik pati stažuotis, bet ir vaikus išvežti į užsienį, nes jiems tokios kelionės palieka be galo didelį įspūdį. Vieni pirmąkart važiuoja traukiniu, kiti – skrenda lėktuvu, vaikai turi galimybę praplėsti savo akiratį dar mokykloje“, – dalinsis mokytoja.
Snieguolė itin vertina iniciatyvius moksleivius. Septintoką Kasparą Kvasauską ji net vadina savo asistentu. Kasparas nuo mažens skaitė lėktuvų brėžinius, domėjosi technologijomis, o su mokytojos pagalba sukūrė „robotą-siurblį“, kuris kilimą valė net prezidentūroje.
„Aš vieną kartą pasipasakojau savo idėją, ir man Snieguolė pasiūlė ateiti į „FabLab“ būrelį. Tada, kai buvo vasaros atostogos, aš gavau dovanų micro:bit‘ą ir labai daug išmokau programuoti. Paskui jau pradėjau daryt tokius projektus kaip „robotas-siurblys“ ar „žalioji sienelė“, – apie didžiulę meilę technologijoms ir inžinerijai pasakos Kasparas Kvasauskas.
Buvusi Snieguolės mokinė ir auklėtinė Ugnė Tarvainytė atskleis, kad stipriausią įspūdį jai paliko itin kūrybiškos ir netradicinės informatikos mokytojos pamokos. Be to, ji itin vertina Snieguolės suteiktą palaikymą ir pasitikėjimo savimi ugdymą.
„Man labai patiko, kaip mokytoja stūmė į priekį ir skatino daryti vis daugiau ir daugiau įvairių projektų. Buvo labai smagu, nes jautėsi tas užnugaris“, – džiaugsis Ugnė.
S. Bagočienė šiuo metu dėsto ir suaugusiems, moko juos inžinerijos ir robotikos pagrindų, nuotoliniu būdu veda užsiėmimus STEAM pedagogams. Ji yra pelniusi Inovatyviausios matematikos ir informacinių technologijų mokytojos titulą bei geriausios Metų mokytojos vardą.
„Apdovanojimų iš tikrųjų yra visai nemažai. Ir labai smagu, kad tave pastebi ir kad įvertina už veiklas, kurios tau atrodo įprastos. Bet įvertinimas man yra be galo reikšmingas ir toks mokytojo pagerbimas skatina dirbti toliau“, – užbaigs pedagogė.
Laidoje sužinosite, kodėl Snieguolė Bagočienė negalėjo patikėti gautu pirmu mokytojos atlyginimu, ir kuo jos ruošti moksleiviai sugeba nustebinti net universitetų dėstytojus.
Laidos mecenatas: advokatų kontora Glimstedt.
Žiūrėkite dokumentinę laidą „Mano mokytojas“ jau šį šeštadienį 16:30 per LRT PLIUS.
Kiti mokymai
Inovatyvių švietimo įrankių savaitė: XVIII tarptautinė įrankių mugė Islandijoje
Lapkričio 4–8 dienomis Islandijos sostinėje Reikjavike vyko XVIII Tarptautinė įrankių mugė, kurioje dalyvavo ir informatikos mokytoja iš Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos. Šis renginys subūrė pedagogus ir... Skaityti daugiauInovatyvūs ugdymo(si) metodai ir aplinkos: II dalis
Pristatome leidinį „Inovatyvūs ugdymo(si) metodai ir aplinkos: II dalis“, kuris buvo parengtas Šiaulių „Santakos“ ugdymo centro pedagogų, remiantis „Erasmus+“ projekto metu įgyta patirtimi, apimančia darbo stebėjimus, kursus bei gerąsias praktikas... Skaityti daugiau