Šiaulių „Santakos“ mokytoja Rasa Gudaitė-Fediuk – naujos patirties ambasadorė
Naujienos
2024 m. gruodžio 30 d.
Šiaulių „Santakos“ mokytoja Rasa Gudaitė-Fediuk – naujos patirties ambasadorė

Gruodžio 2–6 dienomis Šiaulių „Santakos“ ugdymo centro fizinio ugdymo ir individualių mankštų mokytoja Rasa Gudaitė-Fediuk dalyvavo „Erasmus+“ programos mokymo mobilumo veikloje: vedė kūno kultūros pamokas Graikijos „10classes All day 2nd Primary School of Kalambaki“ mokykloje. Šis vizitas tapo nepakartojama profesine patirtimi, suteikusia ne tik naujų profesinių kompetencijų, bet ir palikusia širdyje šiltus prisiminimus bei geras emocijas.
Nors Graikijos mokykla ir nedidelė, ji pasižymi unikaliomis tradicijomis ir šilta atmosfera. Vizito metu mokytoja dalijosi ugdymo(si) metodais, aptarė Lietuvos ir Graikijos švietimo sistemų aktualijas, diskutavo apie įtraukiojo ugdymo organizavimo praktikas bei ugdymo aplinkų pritaikymą mokinių poreikiams.
Pagrindinis mobilumo tikslas – vesti pamokas, atliepiančias kiekvieno mokinio individualius poreikius, ypatingą dėmesį skiriant gydomosioms mankštoms ir aktyviai fizinei veiklai, parengti pratimus, kurie lavintų mokinių motoriką, koordinaciją, jėgą, pusiausvyrą ir lankstumą, pritaikant juos prie mokinių fizinių gebėjimų.
Pasak priimančiosios mokyklos pedagogų, fizinio ugdymo pamokos vyko sklandžiai ir buvo kupinos džiaugsmo. Pamokose vyravo novatoriškumas, žaismingumas ir modernios, patrauklios mokymo aplinkos. Skaitmeninių įrankių ir išmaniųjų technologijų naudojimas pavertė pamokas interaktyviomis, įtraukiančiomis ir dar patrauklesnėmis mokiniams. Mokinių entuziazmas buvo užkrečiantis: jie aktyviai dalyvavo veiklose, noriai atliko užduotis ir džiaugėsi galimybe išbandyti naujus metodus. Pamokose netrūko juoko, gerų emocijų ir nuoširdžių apsikabinimų.
Mokytoja Rasa Gudaitė-Fediuk teigia, kad tai buvo ne tik profesinis augimas, bet ir nepamirštama kultūrinė patirtis. Mokymo veiklos užsienyje suteikė galimybę tobulinti užsienio kalbų įgūdžius, gilinti skirtingų kultūrų supratimą ir plėsti bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais. Įgytos patirtys padės efektyviau siekti ugdymo kokybės, pritaikant inovatyvius, tarptautinėmis patirtimis grįstus mokymo metodus, prisidėti prie mokyklos bendruomenės tobulėjimo.
Rasa Gudaitė-Fediuk yra puikus pavyzdys, kaip „Erasmus+“ programa suteikia galimybes mokytojams tobulėti, dalintis turima patirtimi tarptautinėje erdvėje.
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
Parengė Rasa Gudaitė-Fediuk
Kiti įrašai

Geroji patirtis
Kaip susidraugauti su dirbtiniu intelektu pradinėse klasėse?
Informacinės komunikacinės technologijos (IKT) jau nėra naujiena mūsų klasėse. O tai, kad ugdymo procese vis plačiau įsitvirtina toks IKT įrankis kaip dirbtinis intelektas (DI), rodo didžiulis skaičius trumpalaikių ir ilgalaikių... Skaityti daugiau
Geroji patirtis
„Spalvų savaitė“ – prevencinis projektas socialiniam emociniam ugdymui ir bendruomenės stiprinimui
Vasario 24–28 dienomis Kaišiadorių lopšelyje-darželyje „Spindulys“ vyko prevencinis socialinio emocinio ugdymo projektas „Spalvų savaitė“. Šio projekto tikslas – padėti vaikams geriau pažinti savo ir kitų emocijas, ugdyti vaikų, darbuotojų ir... Skaityti daugiau